Для забезпечення нормальної життєдіяльності на дачі або в заміському будинку вода повинна бути постійно. Для цього використовують або колодязь, або свердловину – другий варіант кращий. Це пояснюється тим, що при її створенні досягаються глибоко залягаючі водоносні пласти, вода в яких більш чиста. Служать свердловини довше, а швидкість поповнення в них у рази вища.
Процес передбачає такі етапи:
- Розміщення спеціальної установки.
Підбирається розмір коронки, здійснюється розрахунок механічної швидкості буріння; - Спорудження шахти.
У процесі цього робочі частини особливої апаратури періодично виймаються для контролю складу ґрунту. Водоносний пласт знаходиться між шарами глини і піску, і важливо їх витягти – це визнається позитивним результатом; - Очищення дна.
Нижню частину вирівнюють, встановлюють бетонні кільця, при чому строго у вертикальному положенні; - Монтаж конструкцій з бетону.
Після того, як було встановлено перше кільце, на нього наносять герметизуючий склад. Це може бути цементний розчин, до якого додано клей ПВА. Проводиться ретельна герметизація; - Продовження роботи.
Вона триває, поки не буде досягнуто водоносного шару. Згодом для цього задіюється обладнання меншого розміру. Кільця з бетону будуть просідати під власною вагою – конструкція може бути доповнена деякими новими елементами; - Монтаж насоса.
Цей етап слідує після того, як всередину колодязя потрапляє вода. Її відкачують, поки вона не стане повністю прозорою, без домішок. Після цього буде надходити тільки чиста рідина протягом усього періоду використання; - Спорудження фільтра.
Це система, що складається з трьох шарів – піску, гравію і каменю. Товщина кожного повинна бути мінімум 15 см. Їх укладають максимально щільно, а потім продовжують відкачувати рідину. Якщо між кільцями залишаються щілини, їх заповнюють гравієм.
Використовуватися можуть роторний або шнековий метод.
При роторному застосовується установка, а автоматичне буріння свердловин для води механічним способом супроводжується безперебійною подачею рідини під натиском з продуванням повітрям. Завдяки цьому ґрунтові пласти пробиваються на глибину до 50 м.
Шнековий метод передбачає використання бурової установки, у якої є гвинтоподібно вигнута стрічка зі сталі (шнек). Вона швидко розсікає пісок і глину, які витягуються нагору.
У методу багато переваг:
- немає залежності від погоди – роботи можуть проводитися в будь-який час, навіть при опадах. При цьому ручна копка можлива лише при невеликій вологості – в іншому випадку досягти якісного результату не вийде;
- апарати здатні розрізати дуже твердий грунт;
- автоматизація процесів. За допомогою використання спеціалізованого обладнання можливий монтаж навіть великих розмірів. Вручну проводиться усунення зазорів між бетонними кільцями, якщо вони є;
- агрегати мають контейнери для збору землі, які згодом вивозяться.
Єдиним недоліком є необхідність у вільній площі для розміщення всієї техніки. Втім, роботи реалізуються навіть на невеликих за площею ділянках. Часто використовувані механічні способи буріння – колонкове та ударно-канатне.
Механічне колонкове буріння
Метод передбачає використання забійного інструменту малого діаметру – максимум 150 мм. Джерело буде дуже вузьким, що обмежує можливості. Фільтри монтувати в нього дуже складно.
Як правило, такий тип використовують, якщо потрібен аналіз ґрунту або визначення, як розрахувати механічну швидкість буріння. За його допомогою можливе створення і безфільтрових джерел, актуальних для скельних порід.
Колонковий метод передбачає, що обертовий бур поступово руйнує землю по краях забою. Проводиться промивка водою, яка подається за допомогою насоса. При цьому потрібне самохідне обладнання – участь оператора в даному випадку мінімальна.
Переваги та недолІКИ
До переваг відносяться:
- можна вводити під кутом або перпендикулярно поверхні;
- здійснюється винесення кернового матеріалу, завдяки чому можна визначити стан ґрунту, наявність корисних копалин;
- стінки зберігаються в початковому стані завдяки застосуванню розчину активних емульсій;
- економічність;
- можливість взаємодії з будь-якими породами.
До недоліків відносять ризик заклинювання керну при введенні під кутом, швидке затуплення колонки, малий переріз.
Механічне ударно-канатне буріння
Вважається доступним і легким для реалізації способом. Головною його особливістю є проведення операцій без задіяння спеціальної важкої техніки. Встановити необхідне обладнання можна вручну в найкоротші терміни.
Головний елемент всієї конструкції – забивний стакан. Він має міцну кромку. Поверх розташовується ковадло – по ньому проводяться сильні удари. Щоб конструкція могла впровадитися досить глибоко, потрібна ударна штанга.
Коли склянка заповнюється ґрунтом, її піднімають і випорожнюють. Так триває, поки потрібна глибина не буде досягнута. Трос повинен витримувати велике навантаження і не зірватися. Краще, якщо він буде сталевим з діаметром мінімум 12 мм.
Зазвичай застосовують на м ‘яких, а також глинистих грунтах. Якщо ґрунт сипучий, застосовують жолонку – це труба, на кінці якої є спеціальний затримувальний клапан.
Створюється рівна свердловина. Важливо взяти до уваги, що навіть маленьке викривлення здатне привести до того, що труби не зможуть опускатися правильно. Через це функціонування буде порушено – доведеться виправляти проблему. Відповідна якісна апаратура дозволить уникнути таких складнощів.
Переваги та недолІКИ
Перевагами способу є:
- тривалий термін служби пробуреного джерела;
- можна створювати свердловини з великим діаметром, якщо це потрібно;
- ризик того, що у води потраплять різні домішки – пісок, глина – набагато менший, ніж при реалізації інших підходів;
- економічна ефективність. Пробурювання окупиться всього за кілька місяців, а служити джерело буде роками.
Недоліки – обмеження глибини пробурювання, якщо робота виконується на сипучих ґрунтах. Також варто відзначити невелику швидкість проходження порід, коли проводиться механічне буріння колодязів машинним способом, що мають значну глибину.
Буріння колодязя машинним способом ціна
Якість і доступна вартість – основні критерії, що цікавлять клієнтів, які замовляють послугу пробурювання джерел. Ми реалізуємо ці побажання, оскільки у нас працюють тільки досвідчені фахівці.
Наша компанія володіє всією необхідною сертифікованою технікою для буріння. Ми надаємо п ‘ятирічну гарантію на виконану роботу. “Топаз-Д” працює з 1994 року.
Вартість залежить від особливостей місцевості, використовуваного способу. Ми виконуємо машинне буріння свердловин у Харкові та Харківській області.