+38-050-32-30-130
Харьков, ул. Ивана Камышева 13, офис 2
057-73-83-447

Після буріння свердловини вкрай важливо обладнати її фільтром. Особливо це необхідно в тому випадку, якщо порода напівскельна або пухка. Такий фільтр дозволить запобігти обвали грунту, запливи, а також забезпечить очистку води від зважених часток – дрібних шматочків грунту, піску, каменю і т.д.

При виборі фільтра слід враховувати особливості грунту в водоносному шарі свердловини, тобто на її дні, а також особливості самої води.

Загальна інформація

Таке очисне обладнання має бути довговічним, а також підлягає ремонту і відновленню.

Особливу увагу потрібно приділити отвори фільтра, якщо передбачається обсипання гравієм – в такому випадку розмір отворів повинен чітко відповідати середньому розміру гравію, який використовується при обсипанні.

Якщо говорити про діаметр каркаса, то він повинен бути не менше 8 сантиметрів, при цьому обов’язково враховується такий показник, як шпаруватість – під ним мається на увазі загальна площа всіх отворів до загальної площі поверхні фільтра. Шпаруватість повинна досягати 25%.

Для виготовлення каркасів прийнято використовувати різноманітні матеріали:

  • сталеві труби;
  • труби з нержавіючої сталі;
  • поліетиленові труби;
  • вініпластові труби і багато інших.

Залежно від особливостей води

Також при виборі фільтра важливо враховувати, те, яка вода в свердловині. Наприклад, якщо вона характеризується агресивністю, то в такому випадку фільтр повинен бути виготовлений з нержавіючої сталі. Відмінно підійдуть і неметалеві труби.

До речі, під агресивністю води мається на увазі підвищений вміст в ній кисню, вуглекислого газу і навіть сірководню.

Обов’язково слід враховувати і те, яка саме вода в свердловині:

  • напірна;
  • безнапірна.

У другому випадку фільтр необхідно обладнати невеликим насосом, який встановлюється у верхній частині фільтру. В даному випадку для визначення діаметра корпуса необхідно враховувати діаметр використовуваної для подачі води насоса.

Чому без фільтрів не обійтися

Природно, такі фільтри не здатні захистити від дрібних, органічних і хімічних забруднювачів, присутніх в воді. Однак на них лежать інші, не менш важливі завдання – захист устаткування і труб від великих домішок, які здатні не тільки зіпсувати труби, але і засмітити фільтри більш тонкого очищення.

Запобігаючи потраплянню каміння, піску, інших великих забруднювачів, такі фільтри продовжують термін служби всього устаткування, використовуваного для подачі води зі свердловини.

Rate this page