Теплові насоси для опалення
Тепловий насос дозволяє відкачувати теплову енергію. Дане обладнання успішно використовується в сучасних холодильниках і забезпечує видалення тепла з морозильників. Однак такі насоси успішно використовуються і при опаленні приміщення.
Конструкційні різновиди
Головними деталями кожного насоса є контури. Зокрема, варто особливо виділити зовнішній, який розміщується в грунті або водойму.
Збираючи енергію, він постачає її в компресор, в якому і здійснюється регулювання енергії, після чого та передається у внутрішню частину обладнання. Останній являє собою:
- систему опалення будинку будь-якого розміру;
- систему гарячого водопостачання.
Переважна більшість сучасних моделей функціонують в двох режимах:
- нагрівання;
- охолодження.
Якщо говорити про режим охолодження, то в такому випадку за допомогою контуру відбувається вивід тепла.
Тому теплові наноси можна по праву вважати універсальним обладнанням, адже після їх монтажу не доведеться встановлювати додаткову систему кондиціонування приміщення.
Два варіанти розміщення
Існує два варіанти водного розміщення теплового насоса.
- У першому випадку зовнішній контур здійснює забір води з певного джерела, яка після проходу по системі, знову повертається в землю, але вже охолоджена. Як стверджують фахівці і користувачі, саме такий варіант насоса вважається найбільш ефективним. Обумовлено це тим, що підземні джерела круглий рік мають температури води, достатню для опалення приміщення.
- Другий варіант передбачає використання контуру так званого закритого циклу. В такому випадку труба закільцьовується в найближчій водоймі. При цьому, вона не контактує з навколишнім середовищем, тим самим, отримуючи тепло з водойми.
Різниця між цими двома способами полягає лише в тому, що вибирати їх потрібно, виходячи з особливостей зовнішнього ландшафту. Тобто, відкритий контур використовується в тому випадку, коли поруч немає водойм.
Але обидва варіанти мають і свій загальний недолік – необхідність наявності поруч з будинком водойми або ж підземного водоймища під будинком. У тому випадку, коли водоймою немає, контури розташовуються в грунті на прибудинковій території.
Горизонтально або вертикально?
Контур може бути розміщений в двох площинах:
- горизонтальній;
- вертикальній.
При горизонтальному розміщенні в грунті необхідно також забезпечити інсталяцію колектора, який буде збирати тепло. Колектор розміщується не глибині не більше одного метра, що дозволить гарантувати опалення взимку.
Однак у горизонтального ґрунтового розміщення є свої недоліки – необхідна величезна вільна площа для його інсталяції. Так, якщо площа всього становить близько двохсот квадратних метрів, то для забезпечення стабільної роботи всієї системи необхідна наявність як мінімум п’ятисот квадратних метрів землі.
При укладанні важливо враховувати розташування дерев – контур зобов’язаний проходити на відстані не менше півтора метрів від їх крон.
Вертикальний контур в свою чергу потребує свердловині загальною площею в двісті квадратних метрів. При заляганні на глибині п’ятнадцять метрів він забезпечить стабільним опаленням будинок, а також гарячою водою всю сім’ю. Даний варіант вважається більш раціональним.
Економічне обгрунтування
Якщо говорити про економічну обгрунтованість інсталяції такого устаткування, варто відзначити, що тут є два важливих моменти:
- Система досить складна і дорога в облаштуванні, вимагає додаткового обладнання, що призводить до солідних фінансових вкладень.
- Однак після інсталяції вам не доведеться більше вкладати гроші на опалення будинку та підігрів води. Оскільки відпаде потреба у закупівлі:
- газу;
- вугілля;
- інших горючих матеріалів.
Також можна істотно заощадити на електриці, якщо для опалення будинку використовувалися електричні прилади. Оскільки в контурних наносах вісутні нагрівальні елементи, що вимагають підігріву за допомогою сторонньої енергії, ви в підсумку істотно заощадите на опаленні будинку.