+38-050-32-30-130
Харьков, ул. Ивана Камышева 13, офис 2
057-73-83-447

Дезінфекція свердловин

Отримання питної води з підземного джерела має істотний недолік – присутність домішок хімічних речовин, піску, твердих порід, а також патогенних мікроорганізмів. Вони погіршують її якість, роблять практично не придатною для використання в побутових цілях. Першими ознаками того, що потрібно дезінфекція свердловин, є поява специфічного металевого і сірководневого запаху, жовтизни, осаду і зниження напору в трубах. Присутні суспензії – частинки твердих порід, які осідають в системі фільтрації і заважають нормальній подачі.

Після буріння хімічний склад вмісту перевіряють на відповідність держстандартам і регламентованим нормам. У ряді випадків результати зібраних зразків можуть відрізнятися: присутні неорганічні сполуки (хлориди, сульфати заліза, азотні елементи та ін.), висока жорсткість і мінералізація. Компанія «Топаз-Д» проводить надійну і точну діагностику стану шахти, труб водозабору, підготовку джерела і його очищення. Співробітники зроблять розрахунки і підберуть вигідний і ефективний метод знезараження.

Наша організація виконує роботи швидко і якісно завдяки багаторічному досвіду, професіоналізму майстрів, повного набору сучасних інструментів і засобів для робіт по усуненню засмічення. Обов’язково враховуємо ландшафт прилеглої території. Завжди намагаємося не нанести шкоди навколишньому середовищу.

Дезінфекція питної води і промивання в свердловинах потрібні в наступних випадках:

 • При непоcтійному використанні системи. Якщо водопостачання експлуатується сезонно або час від часу, на фільтрі починає утворюватися кірка з піску і мулу.
 • Несвоєчасне очищення призводить до зниження тиску в трубах.
 • При зміщенні грунту, що викликає зсув буферної обсипки. В результаті засмічується фільтруюча сітка.
 • При появі тріщин і порушенню герметичності швів. Так, в фільтри потрапляють частинки твердих порід і велике і дрібне сміття.

Бруд може йти від довколишніх побутових і промислових джерел, кар’єрів, полів і навіть звалищ, що призводить до бактеріального зараження. Своєчасна дезінфекція артезіанської свердловини є головною умовою нормального дебіту і безперебійного функціонування обладнання. Процес являє собою комплекс заходів, який проводять для прочищення фільтраційної установки.

Замулювання і потрапляння хвороботворних бактерій небезпечно:

 • Зниженням продуктивності водозабору. Насоси починають працювати «всуху», що призводить до їх швидкого зносу і поломки.
 • Запісочуванням труб і насоса. Це унеможливить або зробить занадто дорогим демонтаж. Доведеться бурити нове джерело.
 • Зараженням шкідливими бактеріями. У деяких випадках не допомагає навіть кип’ятіння. Постійне вживання неякісного питва здатне викликати небезпечні захворювання і патології.

Залежно від типу забруднювача застосовуються два засоби:

 • Механічний. Він доцільний для видалення піску, дрібних каменів, осаду, мулу та іншого сміття. Вони усуваються прокачуванням помпою, гідравлчними установками, желоніруванням або продувкою повітрям. Вибір залежить від ступеня забруднення.
 • Хімічний. Подібний спосіб застосовується для видалення більш складних засмічень. Сюди відносяться великий шар іржі і кам’яного нальоту, а також бактеріальне зараження.

В одному і іншому випадку прочищення повинно проводитися фахівцями, із застосуванням професійних інструментів і складів. Організація «Топаз-Д» не тільки видаляє засмічення, а й виявляє і усуває причину їх появи. Самостійне здійснення очисних заходів загрожує поломкою фільтраційного спорудження і травмами.

Засоби для дезінфекції свердловин

Такі роботи на професійному рівні необхідно проводити спеціальними засобами з антибактеріальними і антисептичними властивостями. До них відносяться:

 • Знищення небезпечних мікроорганізмів і пригнічення їх розвитку;
 • Безпека для людини і тварин;
 • Нешкідливість для матеріалів, з яких виготовлений колодязь і фільтри;
 • Легка вимиваємість.

Наші фахівці проводять процедуру в два етапи:

 1. Підготовчий. З шахти відкачують вміст, а потім зішкрібають відкладення на дні у вигляді піску, вапна, каміння і ін. Після цього майстри роблять діагностику інженерного об’єкту і виявляють, з якої причини відбулося надходження грязьових частинок. Очищення стінок і дна проводиться професійним обладнанням, яке ефективно видаляє весь наліт на них. Після фізичного очищення починається знезараження стінок спеціалізованими хімічними розчинами. Завершальний момент – промивання.
 2. Очищення питного джерела. У чисту систему заливаються препарати. Дозування залежить від масштабів об’єкта, що водовідкачується .

Застосовуються розчини хлору і брому, що знищують всі патогенні бактерії. Першим обробляють вміст, поверхню колодязя і систему фільтрації. Бромування додатково знищує хвороботворні віруси, які переносять вплив основного компонента. Бром також перешкоджає підвищенню жорсткості складу.

«Топаз-Д» пропонує сучасні методи і препарати. Ми суворо дотримуємося заходів безпеки, тому після процедури можна користуватися водопроводом без побоювання заразитися яким-небудь захворюванням. Також хлорне вапно прочищає фільтри, видаляючи мул і інші забруднювачі. Це сприяє відновленню тиску з-під крана.

Ми використовуємо таблетовану форму в зв’язку з наступними перевагами:

 • надійність в очищенні і знезаражуванні;
 • простота і швидкість приготування робочих розчинів;
 • невеликий час витримки;
 • безпечність застосування.

Ціна на дезінфекцію свердловин на воду

Довіряйте знезараження водозаборів і фільтраційного обладнання справжнім професіоналам. Ми виконуємо роботи швидко, якісно і за розумними цінами. Всі проблеми будуть усунені. Співпрацюючи з «Топаз-Д», ви отримуєте:

 • індивідуальний підхід;
 • Висока якість результату і довгострокову гарантію;
 • доступні ціни;
 • безпечні методи для людей, тварин і матеріалів, з яких виготовлені деталі водозабору.

На кінцеву вартість процедури впливають два основні фактори: обсяг роботи і складність інженерної конструкції. «Топаз-Д» гарантує оперативне виконання комплексу заходів будь-якого рівня складності. Набирайте номера фахівців і отримуйте детальну консультацію з питань. Також на сайті можна залишити заявку, і менеджери зателефонують в зручний час. Довірте турботу про комфорт і безпеку професіоналам.

Rate this page