+38-050-32-30-130
Харьков, ул. Ивана Камышева 13, офис 2
057-73-83-447

Тампонаж свердловин на воду

Що таке тампонаж свердловин – це процес, що забезпечує захист гідроконструкцій (наприклад, артезіанських) від забруднення і руйнування бетонних кілець,що використовуюьбся для обсадження. Задіяні методи проведення робіт направлено на те, щоб розділити землю з водоносним шаром.

Це якась система заходів і комплекс дій, спрямованих на захист бурових водних конструкцій. Найчастіше використовується в артезіанських джерелах. Допомагає запобігти забрудненню питної води за допомогою спеціальної повітряної подушки. Вона створюється з пластика або цементу. Інша назва – тампонування.

За рахунок заходів вдається ізолювати пласт водоносного типу від грунту і рідини надійно і якісно. Такими маніпуляціями займаються спеціалізовані компанії.

Потрібно при наступних ситуаціях:

 • коли погіршується якість водозабору;
 • при довгому невикористанні джерела;
 • якщо виявляються несправності колодязів;
 • коли різко знижується обсяг що надходить маси.

Дія зазвичай здійснюється тоді, коли з’ясувалося, що при бурінні отвір зроблено з порушеннями технології проведення відповідного комплексу заходів. Колодязь повинні затампоніровать, якщо очищена струмінь змішується з водними масами, в яких є метали і розчинені солі. Можливий ремонт колодязів при сильні руйнування стін. Що таке тампонування? Комплекс, який проводиться при пробиванні нових фонтанів.

Під час маніпуляцій на місці проведення робіт присутній фахівець від фірми, яка займалася бурінням. Тампонування забезпечує фіксування обсадних труб. До кінця проведених дій шар, що пропускає води, повинен бути сумлінно і надійно ізольований від підтікань верховодок, а також брудних грунтових стоків.

Процес буває двох типів:

 • тимчасовий;
 • постійний.

Перший використовується тоді, коли проводяться випробування шахт і потрібно усунути водоносні пласти. Операція реалізовується за допомогою глини, яку подають за трубу обсадки. Методика зустрічається при блокуванні будови невеликого розміру.

Постійне тампонування виконується за допомогою таких матеріалів як цемент або бетон. Їм заповнюють водозабірних ствол. Ліквідаційний тампонаж свердловини на воду не починається, якщо немає необхідності.

Виділяють такі переваги після проведення процедури:

 • поліпшення якості герметизації сполучних швів обсадочной кілець з бетону;
 • зміцнення всієї гідроконструкціі.

Технологічна карта тампонажу свердловин

Технологія тампонування має на увазі заповнення спеціальним складом з цементу або глини проміжків, наявних між колонами або стінами труб. Процедура починається на глибині, де заклали горизонт. Щоб провести дезінфекцію, в використовувані для забивання матеріали додають хлорку.

Грамотний проект і правила ліквідаційного тампонажу свердловин економлять не тільки кошти, а й інші ресурси, що витрачаються на реалізацію проекту. Процедура втілюється за допомогою різних складів. Вибираючи матеріал для заповнення отворів, необхідно враховувати:

 • які технічні порушення виявлені в системі;
 • наскільки вибій виробки віддалений від землі;
 • розмір зазору між обсадної колоною і стінками стовбура;
 • форму і обставин проходки;
 • характеристики і фізичні властивості перетинаються гірських порід.

У глинистих породах використовується розчин з піску і портландцементу, в пористих шарах – з волокнистими наповнювачами. Наприклад, з папером, азбестом, целюлозою. Вони знижують витрату підготовленої тампонажний суміші. Щоб заповнити пустоти, в піщано-цементний розчин домішують гравій.

Іноді в якості в’яжучого компонента в заміс додають глину або розплав пластика, а також спінюючої елементи. Подача маси здійснюється спеціальним насосом через заливальне трубку.

Заходи включають в себе попередню підготовку і безпосередню консервацію. В процесі прокладання та використання джерела рідини проводяться спостереження за станом стін вироблення, відбираються проби для аналізу. Результати допомагають приймати рішення щодо необхідності закупорювання. Якщо вони отримані з порушеннями, доводиться проводити переоцінку ситуації. Неправильний аналіз призводить до проблем зі всією конструкцією.

Підготовчий етап повинен проводити і контролювати власник гідроконструкціі. Власник землі стежить за відповідністю робіт до представленого проекту. Складається акт тампонажу свердловин під геозондів. Необхідна робота проводиться за допомогою різних способів цементування:

 • прямим закачуванням з’єднання в зазор між обсадної трубою і стінами;
 • зворотного;
 • багатоетапної (використовується для стовбурів понад 50 метрів);
 • глиняним стовпом.

Перший випадок передбачає просування суміші від гирла до вибою під тиском власної ваги. Метод спрощує процес на шкоду якості виробленого заповнення.

Зворотне тампонування більш ефективно. Має на увазі установку пробки в нижній частині проходу, що відгороджує обробляється простір. Підготовлений матеріал завантажують в обсадні трубки, звідки вона витісняється за межі колони і піднімається по просвіту під тиском спецрідини до необхідного рівня.

Операція під геозондів і інші системи багатоетапного типу передбачає цементування в кілька етапів. Спочатку закупорювання проробляють в нижніх рівнях, потім піднімаються вище. На глибоких виробках маніпуляції виконуються по черзі – на наступну ділянку переходять після того, як завершуються маніпуляції на попередньому відрізку.

Якщо в ході процедури використовується глина, вона змішується з рідиною, потім з неї формують циліндри. З колонкового снаряда вони передаються в колону, насосом продавлюються в затрубний простір до гирла. Підвищене навантаження усувається скиданням рідини через отвори в нарядах.

Маніпуляції виконуються змішують і цементувальні машинами. Наповнення триває до нижньої позначки водоносного горизонту, до досягнення поставленої мети.

Затвердіння замісу залежить від умов застосування і складу. У гирлі він набирає міцність за 16 годин, в стовбурі вироблення – за 24 години. Опресовування споруди для перевірки герметичності виконують закачуванням води під тиском, що перевищує розрахункове на 20 відсотків. Знизити навантаження можна через півгодини – на 0,5 Мпа.

Ціна на тампонаж бурових артезіанських свердловин

Для початку необхідно уточнити мету консервації і підібрати масу для розчину. Значимість має і розмір зашпаровується простору. Якість і професіоналізм обслуговування залежить від компанії, що проводить маніпуляції, і здійснюється спеціалізованими фірмами. Точну вартість уточнюють у менеджерів після огляду ділянки, вивчення джерела і узгодження проекту.

Компанія «Топаз Д» виконає подібні дії на високому рівні. По Харківській області, ціна для населення невисока. Більш точну інформацію уточнюйте у представників нашої компанії на сайті або за телефонами. Менеджери дадуть відповідь на виниклі питання.

Rate this page