+38-050-32-30-130
Харьков, ул. Ивана Камышева 13, офис 2
057-73-83-447

Водопровід

Провести каналізацію і воду можна без підключення до централізованого водоканалу, якщо зробити незалежне водопостачання, яке включає водовідведення, трубопровід, опалювальні прилади. Якщо немає точного уявлення, яку систему водозабезпечення вибрати, можна замовити консультацію в компанії «Топаз-Д». Фахівці допоможуть провести водопровід в приватний будинок, а ціна залежить від типу і складності пристрою.

Для приватних будівель призначена свердловина на пісок або артезіанського типу. Піщаний водозабір підійде для дачі, яка використовується сезонно. Дебет покриває потреби сім’ї з двох-трьох чоловік. Термін експлуатації – 25 років. Щоб пити з цього джерела, необхідно додатково ставити фільтри водоочищення. Артезіанське джерело – це глибоководні пласти, які збагачені мінералами, придатні для пиття без фільтрації. Воно може розташовуватися на глибині до 150 метрів. Це найдорожчий тип водозабезпечення з великим ресурсом. Експлуатувати водозбір можна більш 50 років.

Види робіт

Водопровідну систему починають облаштовувати з риття ями і каналізаційної канави. На цьому етапі складається проект, фахівці нададуть допомогу в підборі, перевірять можливість буріння без заїзду важкої техніки, складуть інженерний кошторис. Будівництво починається з пробурювання. Залежно від глибини залягання, використовується ручний або машинний бур. Важка спецтехніка використовується при розробці глибинного колодязя.

Після буріння починається підготовка котловану. Його обов’язково зміцнюють обсадкою, щоб не було осипання грунту і замулювання. Якщо водопровід на дачі використовувати протягом усього року, монтують кесон з отвором на дні по діаметру обсадки. До нього приєднують трубу для водоподачі і електрокабель для насоса. Водозабір закривають кришкою з поліетиленом, щоб захистити яму від бруду, піску, талих вод.

Завершують роботи установкою насосу. Він не повинен бути на дні, тому його підвішують на сталевий трос. Додатково ставиться реле тиску, гідроакумулятор, зворотний клапан і автоматика. Автоматика спрацьовує, щоб виключити переповнення – функція антипотоп. Гидроаккумулятор та інше обладнання можуть стояти в приміщенні. На всі види монтажних робіт дається гарантія.

Водопровід у приватному будинку від свердловини включає наступні етапи:

 • проектування;
 • пробурювання котловану;
 • встановлення та підключення приладів;
 • облаштування відстійника;
 • прокладка гарячого і холодного трубопроводу;
 • установка фільтрів;
 • монтаж сантехніки, підключення бойлера.

Підбір обладнання

Внутрішній водопровід і каналізація будівель припускають установку адаптера. Трубопровід НЕ промерзає і забезпечує цілорічну водоподачу. Напору досить, щоб забезпечити всю сім’ю, провести повноцінне водовідведення та опалення. Для сезонної дачі вистачить літнього варіанту з краном, куди можна під’єднати шланги для поливу або побутових потреб. Кожен варіант підбирається за потребами замовників, закладеному бюджету, враховується, скільки триває дачний сезон, а також потреба у водостоку.

До основного обладнання належать:

 • кесон;
 • акумулятор;
 • оголовок;
 • насосний механізм;
 • манометр;
 • мембранний резервуар;
 • реле.

Автоматика впливає на швидкість водоподачі і захищає насос від перевантаження. За допомогою пульта управління можна регулювати тиск, щоб виключити пошкодження і перегрів приладів. Фільтруючі механізми очищають від великих суспензій. Це початковий етап водоочищення, який прибирає залізисті з’єднання, мулисті і піщані частинки. У приміщенні проводять фільтри для мінералізації і фінішного очищення від дрібних частинок, бактерій.

Облаштування артезіанської свердловини

При розробці експерти враховують аспекти, від яких залежить якість і продуктивність. Майстри залучають спецтехніку, що дає можливість швидко пробурити котлован з достатнім дебітом. Буріння може здійснюватися на глибині від 30 метрів. При пробуріваніі ставиться фільтр для очищення від забруднень, мулу, піщаних порід. Будівництво передбачає монтаж двох обсадок. Зовнішня ставиться для захисту від забруднення, а внутрішня потрібна для водоканалу. Внутрішня обсадна труба використовується для прив’язки решти обладнання.

Зробити автономний водопровід в будинку потрібно з ряду причин:

 • високий дебіт;
 • постійний безперебійний тиск;
 • цілорічне використання.

Водоносний шар розташований в глибинних шарах грунту, ближче до вапнякових порід. Вода проходить природну фільтрацію, збагачуючись підземними мінеральними речовинами. Продуктивність – 100-150 кубометрів на годину. Напору вистачить для забезпечення декількох приміщень. Термін служби водозабору більше 50 років, тому вартість є цілком виправданою. Скільки коштує провести водопровід в приватний будинок, залежить від колектора, площі об’єкта, відстані прокладки водопровідних труб, розведення і сантехніки.

Водопровід і каналізація

Автономне водовідведення не просто збирає стоки, а й очищає їх. Інноваційні прилади дозволяють отримати очищену рідину з видаленням 97% забруднень. Зовні септик являє собою ємність, яку закопують в землю. Металевий корпус оброблений спеціальним покриттям і захищений від корозії. Обслуговування здійснюється через невеликий люк на поверхні. Він забарвлений в нейтральний колір і не впливає на вигляд ділянки. У септику є все для забезпечення автоматизованого процесу очищення.
Принцип роботи пов’язаний з пристроєм. У септик надходять стоки з унітазу і іншої сантехніки, переробляються, очищаються і перетворюються в чисту технічну рідину. Вона непридатна для пиття, але цілком придатна для повторного використання в туалеті або на ділянці. При попаданні в механізм стоки проходять кілька ступенів водопідготовки. Перша стадія очищення проходить в початковому блоці. На цьому етапі видаляються великі частки і суспензії. Потім стоки потрапляють в аеротенк. Тут вони проходять другу частину водоочищення: в хід йдуть бактерії, які прибирають невеликі суспензії. При переробці з’являється мул, що потрапляє у відстійник. Саме тут мул осідає, а рідина витікає в фінальний блок.

Переваги незалежного водостоку:

 • екологічність;
 • високий ступінь очищення;
 • легкість обслуговування;
 • відсутність потреби в електроенергії і асенізатор;
 • низькі витрати на обслуговування;
 • використання стічних вод для технічних потреб.

Не можна допускати попадання в пристрій харчових відходів, наприклад, гнильних частин, так як це може спровокувати гниття. Не можна змивати вапно, пісок, пластик: це викличе засмічення. Будь-яка система може бути поліпшена і вдосконалена, якщо встановити додаткові опції. Екологічний пристрій невеликих розмірів безшумно працює і безпечний для середовища. Джерело не загниває, не пліснявіє, знижується ймовірність розвитку бактерій і шкідливих мікроорганізмів на ділянці.

Rate this page