+38-050-32-30-130
Харьков, ул. Ивана Камышева 13, офис 2
057-73-83-447

Відеокаротаж свердловин

У процесі експлуатації водної свердловини її стан змінюється. Запобігти появі пошкоджень і засмічень можна, своєчасно роблячи діагностику. Невід’ємною частиною останньої є відеокаротаж. Подібний метод оцінки артезіанських свердловин вважається найбільш оптимальним, оскільки дозволяє провести комплексний аналіз їх техзробу, своєчасно виявити проблеми і усунути їх, відновивши продуктивність.

Що таке відеокаротаж

Під поняттям “каротаж” розуміється певний комплекс заходів, в ході проведення яких здійснюється повне дослідження фільтрової та обсадної колони, а також загального стану системи. Він може проводитися як безпосередньо в ході бурових робіт, так і для аналізу вже функціонуючої водосвердловини. У першому випадку визначаються особливості ґрунту і його шарів, а також дебіт джерела. У другому проводиться діагностика правильності установки обсадної труби, а також виявлення різноманітних дефектів всередині робочої свердловини.

Каротаж проводиться різними методами:

 1. Акустичний відеокаротаж. Спеціальним пристроєм надсилаються звукові імпульси. Вимірювання їх швидкості дозволяє оцінити, через які породи проводилося буріння – піщаник, щебінь, галька, глина. А також оцінити товщину шарів кожного виду.
 2. Гамма-каротаж. Досліджується радіоактивність ґрунту, на базі якої визначається наявність у ньому різноманітних солей, наприклад, кальцію і металів. Необхідний для оцінки якості води, яка буде витягуватися.
 3. Кавернометрія та інклинометрія. Визначає показник рівності отвору при бурінні по вертикалі та горизонталі відповідно.

Подібні методи діагностики застосовуються при створенні об’єкта.

Для аналізу вже готового джерела існують інші способи. Одним з найпопулярніших діагностичних процедур робочих водослагодів виступає відеокаротаж – це оцінка техзробу за допомогою спеціальних відео-приладів. На основі результатів складається план з усунення виявлених недоліків і відновлення працездатності свердловини.

Коли потрібно зробити замовлення

Відеокаротаж свердловин потрібен у таких випадках:

 1. Оформлення документації на щойно відкрите джерело, або відновлення на вже працююче.
 2. У видобутій рідині виявлено вміст небажаних домішок. Це зазвичай відбувається, якщо порушується цілісність труб.
 3. Спостерігається зменшення продуктивності. Зниження працездатності зазвичай обумовлено кольматацією – природною цементацією, або засміченням стовбура через потрапляння сторонніх предметів. Також воно може виступати наслідком розгерметизації труби. Виникнення тріщин і зазорів провокує витоки, які можуть призводити до зупинки видобутку. Єдиний спосіб підвищити продуктивність – вчасно виявити пошкодження і усунути їх. Тут і допоможе відеокаротаж.

Відеодіагностика свердловини на воду – перший етап на шляху до відновлення обсягів отримуваної води та її оптимального складу.

Що можна виявити

Зверху стан колон та інших елементів оцінити складно, як і з ‘ясувати причину перебоїв у роботі або зміни хімскладу отримуваної рідини. Для аналізу потрібно детально вивчити кожну ділянку конструкції, в тому числі глибинні зони. Тому роботи експерти фірми “Топаз-Д” виконують за допомогою особливих пристроїв, які призначені для зйомки в несприятливих умовах. Використовуване під час відеокаротажу обладнання здатне легко визначити:

 1. Правильність установки конструкції, заглибленість. Для оцінки важливо провести відеодіагностику відразу після її формування. Це допоможе виявити можливі недоліки ще до введення системи в експлуатацію і усунути їх.
 2. Утворилися тріщини і зазори, через які проникають частинки ґрунту, змінюючи склад рідини.
 3. Приблизний термін функціонування. Він залежить в першу чергу від стану труб. Останні під впливом часу, вологості та інших негативних факторів прогнивають, особливо в місцях зварювальних або різьбових сполук. Це призводить до тяжких наслідків – від забруднення до руйнування конструкції. Регулярна відеодіагностика свердловин дозволить виявити відхилення від норми і істотно збільшити термін експлуатації.
 4. Наявність сторонніх предметів. Досить часто в стік потрапляють різні чужорідні тіла, деталі обладнання, іноді навіть насоси, що може призвести до повної зупинки видобутку. Каротаж допомагає швидко виявити їх наявність, визначити точне місце розташування і вжити заходів до вилучення за допомогою дезінфекції свердловини.

Відеодіагностика свердловин на воду для населення дає максимально точні результати, на підставі яких формується вичерпне уявлення про внутрішню частину джерела. Робити її слід при найменшому відхиленні хімскладу від нормальних показників, а також при виявленні змін в ході функціонування водоскважини.

Процес проведення

Почати слід з укладення договору на обстеження. Клієнт вказує розташування об’єкта та тип проблеми, що виникли при використанні свердловини. Наприклад, якщо мета звернення – виявлення насоса, який потрапив у стовбур, про це слід вказати окремо. Далі в призначений час на місце висуваються фахівці з необхідним для діагностики пристроями.

Сама процедура виглядає досить просто. В гирлі опускається відеокамера, прикріплена до міцного кабелю. Вона фіксує кожну ділянку стовбура. Прилад володіє високою роздільною здатністю, що дає можливість отримати точне зображення і надалі скласти повну картину техзробу. Компактні розміри камери обумовлюють її використання при вивченні стовбурів будь-якого діаметру.

Інформація, що передається пристроєм, надходить до фахівців на монітор. Після закінчення зйомки експерти приступають до обробки відео. Матеріали уважно проглядаються, фіксуються всі виявлені недоліки. Замовнику надається докладний звіт з коментарями та рекомендаціями експерта, а при необхідності – отримані в ході зйомки відеоматеріали.

Ціна на відеодіагностику свердловин на воду

Встановлені фірмою “Топаз-Д” на відеодіагностику свердловин на воду в Харківській області ціни залежать від цілого ряду факторів:

 • місцерозташування, віддаленість від населених пунктів;
 • вид;
 • глибина;
 • тип встановленої обсадної колони.

Використовуване при відеокаротажі обладнання на ціну не впливає. Прилади є власністю компанії і входять у вартість послуги.

Для замовлення послуги залиште заявку на сайті або зв’яжіться з нашим менеджером зручним способом – по телефону, через електронну пошту або зручний месенджер – Viber, WhatsApp або Telegram. Працівник проведе індивідуальний розрахунок вартості відеодіагностики для кожного клієнта на підставі наданої інформації. Гарантується прозорість угоди – формується докладний кошторис із зазначенням вартості планованих робіт. Жодних доплат – тільки розрахунок за надані послуги!

Rate this page