+38-050-32-30-130
Харьков, ул. Ивана Камышева 13, офис 2
057-73-83-447

Відновлення свердловини на воду

Популярність котеджних селищ, індивідуального житлобудівництва, дачного життя призводить до того, що зростає потреба в чистій воді. Щоб отримати постійне джерело, багато хто прибігає до буріння. При регулярному довгому використанні продуктивність їх знижується, обробляються менші об’єми. Своєчасно вжиті заходи часто можуть врятувати від серйозних поломок або від необхідності пошуку нових можливостей подання води. Тому для водозабірних споруд виконують відновлення свердловин на воду, їх діагностику та очищення.

Причини зниження ефективності

Передбачити, як функціонуватиме джерело в звичайному житті, неможливо. Багато що залежить від ряду параметрів : клімату, рельєфу місцевості, виду грунтів, глибини, інших чинників.

Для водозабірних споруд терміни служби розраховуються залежно від водоносного шару, який забезпечує наповнюваність. Наприклад, відновлення дебіта артезіанських свердловин можливе упродовж 25 років, оскільки вони взаємодіють з глибинними грунтами, вапняком. У піску вони менш довговічні, частіше засмічуються, конструкція деформується із-за рухливості грунтів. А відновлення ліквідованих, старих свердловин вимагає цілого комплексу робіт по ремонту, монтажу.

Зменшення відкачуваної рідини, домішки, глину, неприємний присмак. Ці перераховані ознаки означають, що прийшов час обстежувати свердловину. Проблеми можуть бути викликані наступними чинниками:

 • замулювання;
 • заростання фільтрів осадом;
 • зміна напрямів потоку, пропускної спроможності водоносних шарів;
 • знос або поломка устаткування, обрив насоса;
 • попадання в стік шкідливих мікроорганізмів з поверхні;
 • розгерметизація.

Якщо вчасно не усунути несправності, шахта може обвалитися. Тоді ремонт буде неможливий.

Діагностика неполадок

Реконструкція і відновлення дебіта свердловин проводиться по-різному: все залежить від причин несправностей. Першим етапом йде діагностика, для чого краще звернутися до професіоналів, які зможуть чітко встановити проблему.

Поетапно перевіряються насосні механізми, система подання води. Якщо натиск мінімальний, насос працює вхолосту, “захоплює повітря”, то проблема в самій шахті або водорозподільній здатності грунту. При засміченні фільтрів досить їх промити. Але оскільки вони знаходяться усередині колони, добратися до них непросто. Дослідження вимагає спеціальних приладів, які покажуть стан конструкції.

Облаштування для відновлення прохідності свердловин, їх застосування

Коли оцінили розмір необхідного ремонту, можна приступати до робіт. Можливість реанімувати у більшості випадків є, якщо тільки не вичерпався водоносний горизонт. Фахівці “Топаз-Д” проведуть ремонт, очищення будь-якої складності. Розглянемо найпоширеніші способи:

 • Метод пневмоімпульсной обробки – дія ударом стислого повітря. Допомагає розгерметизувати отвори колонних фільтрів, не ушкоджуючи їх. Це збільшує пропускну спроможність.

Для правильного розрахунку сили дії враховуються конструктивні особливості, розміри, діаметр створу, термін експлуатації з моменту буріння, інші параметри. Вірогідність ушкодження обсадних труб мінімальна.

Свабірованіе (поршневаніе) припускає пониження рівня грунтових вод спеціальним поршнем із зворотним клапаном. Його рухи вгору-вниз притягують потік, і назад він йде повільно. При зануренні клапан відкритий, щоб сваб легко йшов вниз. На підйомі він закривається, рідина, що знаходиться під поршнем, викидається на поверхню. До початку робіт важливо продумати систему відведення розчину, що викидається при очищенні.

 • Гідроудар створюється тиском пожежною машиною або під час кидання всередину створу металевої гільзи з висоти 2-5 метрів. Якщо фільтри в аварійному стані, то можуть вийти з ладу.
 • Прокачування вібраційним насосом – один з якісних способів, яким проводять ремонтні, профілактичні заходи. Конструкція пристрою надійна, перекачує рідину з домішками піщаного ґрунту.

Всі дії здійснюються соленоідом – котушкою з сердечником всередині. Він рухає запірні клапани, які, прикриваючись, регулюють тиск всередині корпусу. Як тільки він підвищується, суміш починає надходити через механізм наверх.

Для механізованого вібраційного насоса висота не має значення. Водозаборник розташовується у нього знизу. Занурення механізму проводиться на глибину не менше 3 м. Час відкачування залежить від того, наскільки засмічені деталі.

Відновлення дебіту водозабірних свердловин на великій глибині робиться додатковим високим патрубком, щоб захоплення було надійним. Через рівні інтервали (20-30 хвилин) прилад витягають, перевіряють стан, надійність кріплення. Як тільки рідина стане прозорою, очистку можна припиняти.

 • Монтаж конструкції при руйнуванні цілісності. Заміна експлуатаційної труби набагато складніше, ніж установка нової.

Якщо колона складається з двох частин, то замінити одну з них буде простіше, не зачіпаючи затрубний проміжок. Пошкоджений елемент акуратно витягується і встановлюється цілий.

Асбоцементні труби руйнуються при додаткових навантаженнях, тому їх не реанімують, а відразу роблять нову шахту. Металеві ж, навіть сильно заіржавілі, підлягають заміні. Витяг роблять посегментно, витягаючи хомутом, чіпляючи за машину. Нові встановлюють, поєднуючи різьбленням або ніпелем. Можна використовувати пластикові труби, але термін експлуатації скоротиться.

Реанімація реагентом

Поряд з механічними способами очищення часто зустрічається хімічний. Це вплив спеціальними реагентами, які допомагають за 2-3 години привести обладнання в порядок. Вибираються тільки натуральні інгредієнти, де токсичність мінімальна. Діючими речовинами є такі:

 • лимонна, аскорбінова, сорбінова кислоти;
 • ксантановая мідь;
 • бензоат натрію;
 • дітіоніт натрію;
 • технічний солянокислотного розчин;
 • гексаметафосфат Na.

Процес обов’язково завершують глибокої промиванням, желонірованіем, прокачуванням водного потоку. Це можливо зробити тільки за допомогою спеціалізованої техніки та речовин, безпечних для здоров’я людини.

Відновлення свердловини: ціна, строки

Виробляти ремонт своїми силами вкрай проблематично, затратно. Необхідно враховувати безліч параметрів, показників, володіти певними навичками, знаннями, обладнанням. Компанія «Топаз-Д» здійснює відновлення водяних свердловин в Харкові і області. Наші фахівці накопичили великий досвід роботи в даній сфері, готові запропонувати рішення для вашої ситуації.

Відновлення свердловини на воду, ціна якого складається з багатьох чинників, буде вироблено швидко за вимогами замовника. Проводиться аналіз місця розташування джерела, розмірів, діаметра шахти, особливостей експлуатації, обсягів і ін. Заходи при необхідності проводяться комплексно кількома методами, щоб запобігти повторному засмічення або руйнування.

Відновлення, ремонт і чистка свердловини різними методами: методом пневмоімпульсної обробки, гідроударів, слабірованіем, поршневаніем, прокачуванням вібраційним насосом.

Rate this page